Op zondag 22 maart klinkt in Nieuwegein een van de grote hoogtepunten uit de muziekgeschiedenis: de Johannes Passion van Johann Sebastian Bach. Het werk is minder bekend dan de Matthäus Passion, maar zeker niet minder indrukwekkend. Bach schreef de Johannes Passion voor één koor en met een kleinere orkestbezetting, waardoor de muziek vaak directer en scherper binnenkomt.
Het Nieuwegeins Kamerkoor heeft de afgelopen maanden stevig gerepeteerd en presenteert het stuk samen met het Utrechtsch Studenten Concert. Solisten zijn Jeroen de Vaal (Evangelist), Fabian Egli (Christus), Tamar Niamut (sopraan), Rita Fernández (mezzosopraan), Thomas de Bruijn (tenor) en Willem de Vries (bariton).
Ook werken mee: Dorien Schouten (orgel), Nanneke Schaap (viola da gamba) en David Van Ooijen (luit). De muzikale leiding is, zoals altijd, in handen van Arno van Wijk.
Handig om te weten
Het concert is op zondag 22 maart 2026 in de Barbarakerk aan de Koninginnenlaan 3 in Nieuwegein-Zuid (Vreeswijk). Aanvang is om 15.00 uur.
De entree bedraagt 30 euro. Dat is inclusief boekingskosten, een pauzedrankje en een programmaboekje. Jongeren tot en met 18 jaar betalen 15 euro. Houders van de Nieuwegein Stadspas betalen 10 euro.
Kaarten zijn verkrijgbaar via Koortickets en via de leden van het koor.
Ontdek meer van De Digitale Stad Nieuwegein
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.